ÇEŞME-ALAÇATI OT FESTİVALİ
| 1 Gece

Arkadaşlarınızla Paylaşın

TUR GENEL TANIMI

2 GECE 3 GÜN 1 GECE KONAKLAMA1 Gece
03 Nisan
Tur Programını Yazdır
Kişi Başı Fiyatı
329.00 TL
Sosyal Medyada Paylaşın...
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
 

 

ÇEŞME - ALAÇATI

OT

FESTİVALİ

TURU

KONAK HOTEL VESTA KONAKLAMA

2 GECE 3 GÜN 1 GECE KONAKLAMA

 

 

HAREKET : Cuma

21.00 İncirli Alfemo Mağazası Önü

21.30 Mecidiyeköy Doğtaş  Mağazası Önü

22.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otopark Önü

23:00 İzmit Perşembe Pazarı

Yukarıda belirtilen buluşma noktalarından siz değerli konuklarımızı alıyor ve BURSA-BALIKESİR-İZMİR güzergahında gerekli molaları vererek yolculuğumuza başlıyoruz.

 

Çeşme - Alaçatı -  Urla 

Acente konforlu otobüsleri ile Balıkesir, Manisa üzerinden sabahın erken saatlerinde tarihteki on iki İon kolonisinden biri olan ve antik dönemdeki ismi Erythrai olan Türk turizminin gözbebeği Çeşme’ye ulaşıp Çeşme gezimize başlıyoruz. 

Çeşme’de ilk durağımız 1508 yılında ll. Beyazıt’ın yaptırmış olduğu muhteşem deniz manzaralı Çeşme Kalesi olacak. Çarşısında verilen serbest zaman sonrası öğle saatlerinde, bu yıl dokuzuncusu düzenlenecek olan Ot Festivaline katılmak için antik dönemde ismi Agrillia günümüzdeki ismi ise Alaçatı olan şirin beldeye geçeceğiz. 

Kendine özgü taş mimarisi, yel değirmenleri ve rüzgârı ile ünlü bu güzel kasabada vereceğimiz serbest zamanda dileyenler birbirinden farklı yöresel kıyafetler giymiş yöre insanın doğadan topladıkları çeşit çeşit otları sergiledikleri Pazaryeri Meydanında alışveriş yapabilir. 

Alaçatı’nın taşla kaplanmış daracık sokaklarında dolaşıp, bol bol fotoğraf çekip, yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Daha sonrasında Yorgo Seferis, Neyzen Tevfik, Necati Cumalı ve Tanju Okan’ın memleketi olan, dünyada tescilli olarak üç Karantina Adasından bir tanesinin bulundugu Urla’ya ulaşıyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında  Burada verilen serbest zamanda deniz kenarında yürüyüş yapabilir, çay-kahvelerinizi yudumlayabilirsiniz. Daha sonra İzmir’de bulunan otelimize yerleşiyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ile İzmir’i gecede yaşamak için lobide buluşuyoruz.(Ekstra)

İzmir Saat Kulesi - Karşıyaka - Foça

Otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası,  alışveriş ve eğlence mekânı Alsancak ile Kordon’u panoramik olarak göreceğiz. Sonrasında İzmir’in meşhur Saat Kulesini ve Kurtuluş Savaşında düşmana ilk kurşunu atan Gazeteci Hasan Tahsin anıtını görmek için Konak Meydanı’na geçeceğiz. 


Burada verilen kısa bir fotoğraf molası ardından tekrar otobüsümüze binerek yine İzmir’in önemli yapılarından olan Tarihi Asansör ve bir döneme sesiyle, filmleriyle damgasını vurmuş Dario Moreno’nun evinin de bulunduğu Dario Moreno Sokağına ulaşıyoruz. Dileyen misafirlerimiz burada verilen serbest zamanda Asansörle yukarıya çıkabilirler ve İzmir’in doyumsuz manzarasını seyredebilirler.Daha sonra Foça’ya varıyoruz gezimize başlıyoruz. Tarihi Beş Kapılar Kalesi'nden devam ediyoruz. Ardından arka tarafındabulunan Kayalar Camii'sini ziyaret ediyoruz. Foça'nın güney batısındaki Kale Burnu'nda yer alan  Ceneviz Kalesi’ne doğru yola çıkıyoruz. Ziyaretimizin ardından nefis bir yol manzarası eşliğinde Yeni Foça'ya gidiyorve kısa bir çevre gezisi yapıyoruz. Yeni Foça gezimiz sonrasın da Tarihi Kozbeyli Köyü’ne hareket ediyoruzçevre gezimizin  ardından 1935 senesinden beri faaliyetlerini sürdüren meşhur Şakir’in Yerinde Dibek  Kahvelerimizi içiyoruz. Foça turumuzun ardından Karşıyaka’ya geçiyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman sonrasında. Dönüş yolculuğu İstanbul'a sizleri aldığımız noktalara bırakıyoruz. Bir sonraki bzc tur organizasyonunda görüşmek üzere hoşçakalın.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

  • (1)  Gece Konaklama,
  • (1)  Akşam Yemeği,
  • (1)  Sabah Kahvaltısı,
  • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri,
  • 618 Sayılı Yasa Gereği Zorunlu Sigorta

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

  • Tüm Özel Harcamalar,
  • Yemeklerde Alınan Tüm İçecekler,
  • Mola Yerlerinde Alınan Yiyecek ve İçecekler
  • Müze ve Ören Yeri Girişleri

 


DAHİL OLANLAR

 

DAHİL OLMAYANLAR

 

FİYATLAR

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
03.04.2020 3* & 4* Oteller329.00 TL489.00 TL 329.00 TL--Taksitler »

Hareket Tarihi ve Saatleri

03 Nisan

TUR NOTLARI

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz


Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

0262 323 22 22

Benzer Turlar
SAFRANBOLU AMASRA TURU
SAFRANBOLU AMASRA TURU
1 GECE 2 GÜN 1 GECE KONAKLAMA
14.03.2020
329.00 TL
HAFTA SONU BURSA 1 GECE KONAKLAMA
20.03.2020
359.00 TL
KAPADOKYA TURU 1 GECE
KAPADOKYA TURU 1 GECE
1 GECE 2 GÜN 1 GECE KONAKLAMA
20.03.2020
379.00 TL
AYVALIK-BOZCAADA-ASSOS 1 GECE
27.03.2020
399.00 TL
ÇEŞME-ALAÇATI OT FESTİVALİ
ÇEŞME-ALAÇATI OT FESTİVALİ
2 GECE 3 GÜN 1 GECE KONAKLAMA
03.04.2020
329.00 TL
GAP TURU 4 GECE KONAKLAMA
06.04.2020
1399.00 TL
EDİRNE-İĞNEADA
EDİRNE-İĞNEADA
1 GECE 2 GÜN 1 GECE KONAKLAMA
10.04.2020
399.00 TL