OTOBÜSLÜ ORTA AVRUPA TURU
10 GECE OTOBÜS İLE | 3*4* Merkeze Yakın Oteller O.k

Arkadaşlarınızla Paylaşın

En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
 

 2023 OTOBÜSLÜ BALKANLAR & ORTA AVRUPA

* EKSTRA TURLAR DAHİL (Karlovy Vary - Bratislava - Cesky Krumlov ) *

İSTANBUL &BELGRAD(1)&VİYANA (2) & BRATİSLAVA & PRAG (3) & CESKY KRUMLOV &BUDAPEŞTE (2) &SOFYA &İSTANBUL 10 GECE 11 GÜN

ŞİMDİ AL 489 € YERİNE

399 € ÖDE

MAXİMUM ve BONUS CARD ÖZEL VADE FARKSIZ 6 + 2 TAKSİT ! 

SON GÜN 19 ARALIK

100 Euro Kapora ile ön kayıt yap yerini garantile

BZCTUR OTOBÜSLERİ İLE

 

1.Gün İstanbul - Belgrad

Akşam Saat 20.00’da Kadıköy Evlendirme dairesi otobüs kalkış noktası, 20.30’da Mecidiyeköy Migros, 21.00’da Bakırköy Ömür Plaza otobüs kalkış noktalarından hareket ile Balkanlar &Orta Avrupaturumuza başlıyoruz. Kapıkule sınır kapısına varışın ardından pasaport işlemlerinden sonra gece yolculuğumuza devam ediyoruz.

 

2.Gün Belgrad

Öğlen saatlerinde Belgrad’a varışımızın ardından şehir turunda Osmanlı eseri olan Kalemegdan (Kale Meydanı), Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Mehmet Paşa (Sokollu Mehmet Paşa) çeşmesi, Belgrad galibi heykeli, Fikirbayır, Stambol (İstanbul) Kapısı, Askeri müze, Saat Kapı ve müzesi, Nebojsa kulesi, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği nokta, Bayraklı Cami, Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukurçeşme, meşhur kafe ve dükkânlarıyla ünlü Knez Mihalijova sokağı, St. Sava Kilisesi, Cumhuriyet meydanı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından otelimize transfer ve dinlenme, geceleme otelimizde.

 

3.Gün Belgrad – Viyana

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Viyana’ya hareket. Yol üzerinde Bratislava turu rehberimiz tarafından düzenlenecektir. (Bu tura iştirak etmeyen misafirlerimiz şehir girişindeki dinlenme tesislerinde serbest zaman verilecektir.) Bratislava, Slovakya Cumhuriyetinin başkenti ve en büyük şehridir. Tuna Nehri kıyısında yer alan şehir hem Avusturya'ya hem de Macaristan'a sınırdır. Dünyada bu şekilde iki devlete sınırı olan sadece iki tane başkent vardır. Şehir çok sayıda festivale ve ticari sergiye ev sahipliği yapmaktadır. Şehirde görülecek yerler arasında Bratislava nehir kıyıları,1529’da 1.Viyana Kuşatması öncesi Türk izleri, Bratislava Kalesi,St.Martin katedrali, eski tarihi şehirde gezinti, Grassalkovich Palace, Parlamento, Slovak Devlet Tiyatro Binası,Mozart’ın 6 yaşında Maria Theresa’ya ilk konserini verdiği tarihi bina görülecek yerler arasındadır. Bratislava turumuzundan sonra Viyana yolculuğumuza devam ediyoruz, varışımızın ardından Viyana şehir turu.Viyana şehir turunda görülecek yerler arasında; Opera Binası, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Hofburg Sarayı, Hundertwasser House ve Müzeler bölgesi bulunmaktadır.Turumuzu takiben rehberinizin anlatımlarıyla serbest zaman. Rehberinizin bilgilendireceği saatte otele transfer ve yerleşme. Arzu eden misafirlerimiz ile akşam organize edilecek Avusturya Grinzing Gecesi turuna katılabilirler. Bu turumuzda Viyana merkezine 20-25 dakika uzaklıkta bulunan Grinzing’in küçük ve şirin evlerinde, Viyana müzikleri eşliğinde ünlü şnitzellerinin tadına bakıyoruz. Turumuz sonrası otelinize transfer ve geceleme otelimizde.

Ekstra Avusturya Grinzing Gecesi Turu: 50 Euro (Kişi Başı)

 

4.Gün Viyana

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından tam günlük Liechtenstein Şatosu, Seegrotte yer altı gölü, Mayerling av köşkü, Heilingenkreuz Manastırı, Baden kaplıca şehri, Schönbrunn sarayı bahçeleri turumuza katılabilirler. Bu turda, önce Liechtenstein Şatosunu daha sonra maden ocağı iken bir patlama neticesinde icine su dolarak, yeraltı gölü olan ve II. Dünya Savaşı sırasında Nazilerin gizli savaş ucağı ürettikleri Seegrote yer altı gölünü geziyoruz. Turumuzda yeraltı gölünde tekne ile gezintide yapılacaktır. Ardından bir ortaçağ keşişhanesi olan Heiligenkreuz’u geziyoruz. Daha sonra “Mayerling Faciası”na konu olan ve bugün Carmelita rahibelerinin yaşadığı manastır konumunda bulunan Mayerling av köşkünü panoramik olarak görüyoruz. Daha sonra küçük ve şirin bir kaplıca şehri Baden. Turumuzun en son durağı Kraliçe Sisi’nin Sarayı olan Schönbrunn sarayının muhteşem bahçelerinde serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz sarayın içini ziyaret edebilirler. Burada serbest zamanımızdan sonra Viyana merkezde transfer. Akşam arzu eden misafirlerimiz ile Klasik müziğin başkenti Viyana’da ekstra Viyana’nın ünlü klasik müzik konserlerinden birini izleme imkânı. Geceleme otelimizde.

Ekstra Viyana Konser Turu.: 50 Euro (Kişi Başı)

 

5.Gün Viyana - Prag

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Prag’a hareket. Yol üstünde arzu eden misafirlerimiz ile Cesky Krumlov turu. Bir Orta Çağ Kasabası olan Cesky Kurumlov, Çek’in değerli bir mücevheri olmakla beraber aynı zamanda Unesco tarafından Dünya Mirasları listesinde yer alan bir kasabadır. Kominizm’in en koyu dönemlerinde harap duruma gelmiş olan Cesky Kurumlov 1990’lardan itibaren tekrar yeniden doğuşunu yaşamış ve güzelliklerini ziyarete gelen tüm misafirlerine yansıtmıştır. Cesky Krumlov`a hayran kalacaksınız. Tur sonrası Prag yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışımızın ardından Prag panoramik şehir turu. Cumhurbaşkanlığı Sarayı, yapımının 600 yıl sürdüğü neo-gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barınan St.Vitüs Katedrali, Franz Kafka’nın evi, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz Heykelinin bulunduğu Charles Köprüsü, eski şehir meydanı, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12 Havari bulunan tarihi Astronomik saat kulesi ve TYN Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası serbest zaman. Akşam rehberiniz tarafından organize edilecek Ekstra Vltava Nehrinde açık büfe yemekli tekne turu. Prag’ın muhteşem gece manzarasını müzikli açık büfe yemek eşliğinde izliyoruz. Geceleme otelimizde.

Ekstra Vltava Nehrinde açık büfe yemekli tekne turu.: 50 Euro (Kişi Başı)

 

 

6.Gün Prag

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından  Karlovy Vary turu. Bu turumuzda Çek Cumhuriyeti'nin kaplıcalarıyla ünlü şehri karlovy vary yolculuğumuza rehberinizin keyifli anlatımlarıyla devam ediyoruz. Kentte sıcaklıkları 30-72 C arasında değişen 12 termal kaynak bulunmaktadır. Gezimiz esnasında şehir turu yapılmakta. Atatürk’ün 1918’de kaldığı oteli, Dovorak`ın, Mozart`ın, Göthe`nin,Beethoven`ın, Puşkin`in evlerini görecek,12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Ayrıca kristal,porselen,granat,kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı fabrika satış mağazalarında alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız. Tur bitiminde Prag merkeze transfer. Akşam rehberiniz tarafından düzenlenecek Ekstra Ortaçağ eğlencesi ve yemeği, yaklaşık 600 yıllık bir handa yer alan ortaçağ mekanımızda, ortaçağ dönemine ait kıyafetler giymiş müzisyenler, dansçılar ve aktörlerin muhteşem şovlarını izlerken aynı zamanda çek mutfağının tatlarını denemek ve çeklerin meşhur biralarından ve ev yapımı şaraplarından tatma fırsatı yakalayacaksınız. Gecenin sonunda otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

Ekstra Ortaçağ eğlencesi ve yemeği.: 70 Euro (Kişi Başı)

 

7.Gün Prag

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz tam gün Ekstra Dresden (Almanya)Kültür&Alışveriş turumuza katılabilirler.Bu turumuzda Prag’a 140 km mesafedeki Elbe’nin Floransa’sı olarak adlandırılan Barok mimarisi ile muhteşem şehir merkezini, Fraunkirche’yi, Zwinger Sarayını, Brulshl terası,Kral yolu, Elbe nehri, Martin Luther heykeli, Hof kilisesi,Semper Operası,eski şehir meydanı görülecek yerler arasındadır. Ardından Doğu Almanya’nın en güzel şehirlerinden olan ve Unesco tarafından dünya mirası koruması altına alınan şehirde alışveriş ve gezinti için serbest zaman. Dresden turuımuzda ünlü primark alışveriş merkezi rehberiniz tarafından gösterilecek ve birbirinden kaliteli ürünleri çok uygun fiyatlara satın alabileceksiniz. Rehberinizin bilgilendireceği saatte Prag’a transfer. Akşam Eksta Çek yerel folklor Gecesi ve yemeği bu turumuzda lokal restaurantta yerel müzisyenlerin, dansçıların muhteşem şovlarını izlerken limitsiz içecek servisi ile çek mutfağının tatlarını denemek ve çeklerin meşhur biralarından ve ev yapımı şaraplarından tatma fırsatı yakalayacaksınız. Gecenin sonunda otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

Ekstra Dresden (Almanya)Kültür&Alışveriş turu.:  75 Euro (Kişi Başı)

Ekstra Çek yerel folklor Gecesi ve yemeği.: 55 Euro (Kişi Başı)

 

8.Gün Prag – Budapeste

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile Budapeşte’ye hareket. Budapeşte’ye varışın ardından şehir turu. Yaklaşık 150 yıl Osmanlı hakimiyetinde kalan şehirde Osman’lı izlerini görebilirsiniz. 17 Kasım 1873 yılında Budin ve Peşte’nin birleşmesi ile Macaristan’ın Başkenti olan Budapeşte şehir turu sırasında Kahramanlar Meydanı, Andrassy ve Rakoczi Caddeleri, Opera ve Sinagog Binaları, Budapeşte’nin simgesi sayılan 1884-1904 yılları arasında yapılan 700 oda’lı Parlamento Binası, Tuna Nehri ve kıyılar, Erszebet Köprüsü, Balıkçılar Kulesi, Zincirli köprü, Kale ve Mathias Kilisesi, Gellert Tepesi ve Citadella panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Turumuzu takiben otele transfer ve yerleşme. Arzu eden misafirlerimiz için akşam rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Çigan Gecesi yemekli, içkili, müzikli eğlenceli turumuza katılma imkânı. Bu turumuzda gideceğimiz şarap mahzeninde hem yerel şarapların ve yemeklerin hem de Macar dansı ve müziğinin keyfini çıkaracaksınız. Sizlerde şovun bir parçası olabilirsiniz. Geceleme otelimizde.

Ekstra Çigan Gecesi: 50Euro (Kişi Başı)

 

9.Gün Budapeşte

Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz, rehberiniz tarafından ekstra organize edilecek Budapeşte şaheserleri & Estergon & Visegrad öğle yemekli gezisine katılabilirler. Budapeşte şaheserleri turumuzda rehberinizin eşliğinde şehrin merkez caddelerinden, tuna kıyılarından, tarihi köprülerinden ve meydanlarından geçerek Kale bölgesini, Balıkçılar burcunu, Matyas kilisesini ve budapeste resmini en iyi görebilecegiz ve cekebilecegimiz Citadella tepesine cıkacagız Ardından bir Ortacağ kalesi ve aynı zamanda av şatosu olan ihtişamlı Visegrad’ı ziyaret ediyoruz. Bu turumuzda Visegrad kalesi Panoramik olarak görülecektir. Ögle yemeğini Rönesans atmosferinde alıyoruz. Öğle yemeği sonrası Estergom Katedralini, Osmanlı’dan kalan Kale’nin kalıntılarını geziyoruz. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Tuna Nehri’nin ikiye böldüğü, Avrupa’nın incisi Budapeşte’yi nehirden izleme ve binaların tarihini dinlerken içeceklerini yudumlama fırsatı bulacakları Tuna Nehrigezisine katılabilirler. Radyo sanatçılarının sesinden muhteşem tarih yorumları ile Türkçe anlatımların yapıldığı turumuzu kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Geceleme otelinizde.

 EkstraBudapeşte şaheserleri & Estergon & Visegradturu: 65 Euro (Öğle Yemekli) (Kişi Başı)

Ekstra Tuna Nehri Tekne Gezisi: 30 Euro (Kişi Başı) 

 

10.Gün Budapeşte-Novi Sad-Sofya-İstanbul

Sabah otelde alınacak erken kahvaltının ardından ilk durağımız Sırbistan Novi Sad, ekonomik olarak gelişmiş bir kent kabul edilen Novi sad şehir turumuz ve dinlenme, rehberinizin bilgilendireceği saatte buluşma ardından Sofya’ya hareket ediyoruz, varışın ardından St. Nedelya Kilisesi, Rotunda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksandr Nevski Katedrali, Başbakanlık ve parlemento binaları ile Sofya Üniversitesi ve ulusal kültür sarayı ve Mimar Sinan tarafından tasarlanan Banyabaşı Camii görülecek yerler arasındadır, Sofya şehir turu sonrası otobüs yolculuğumuzun ardından İstanbul’a hareket varışı takiben turumuzun sonu.

 

11.Gün İstanbul

Öğlen İstanbul’a varışı takiben turumuzun sonu.

 

Fiyatlara dahil olan hizmetlerimiz;

·          otobüslerimizle ulaşımlar,

·         3* otellerde 8 gece oda kahvaltı konaklama,

·         Programda belirtilen tüm şehirlerarası transferler,

·         Belgrad, Budapeşte, Prag, Viyana, Novi Sad, Sofya panoramik şehir turları,

·         Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri,

 

 

Doluluğa göre fiyatlar artmaktadır.

 

BU TUR İÇİN YOLCULARIMIZIN ÇOK GİRİŞLİ VİZE ALMALARI GEREKMEKTEDİR.VİZE BAŞVURUSU İÇİN EN AZ 6 AY GEÇERLİ PASAPORT İLE ACENTAMIZDAN TEMİN EDEBİLECEĞİNİZ,VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR LİSTESİNDE BELİRTİLEN BELGELER GEREKMEKTEDİR.YEŞİL PASAPORT SAHİPLERİ İÇİN VİZE UYGULANMASI OLMAYIP,EN AZ 6 AY GEÇERLİ PASAPORT TAŞIMALARI YETERLİDİR.VİZELER SEYAHAT BAŞLANGICINDAN ÖNCE TÜRKİYE'DEKİ İLGİLİ KONSOLOSLUKLARDAN ALINMAK ZORUNDADIR.GİRİŞ YAPILAN ÜLKENİN SINIR KAPILARINDA VİZE ALINAMAZ.VİZE ALINMIŞ OLMASI O ÜLKEYE GİRİŞ YAPILABİLECEĞİ ANLAMINA GELMEZ.PASAPORT POLİSİ SİZİ ÜLKEYE SOKMAMA YETKİSİNE SAHİPTİR.BÖYLE BİR DURUMDA SORUMLULUK YOLCUYA AİTTİR.

 

*OLUMSUZ HAVA ŞARTLARI,DEVLETLER ARASI SINIR GEÇİŞLERİNİN KAPATILMASIİGEÇİŞ GEÇİŞ YASAKLARI UYGULANMASI,HARP,DEPREM,SALGIN HASTALIK VB GİBİ FİRMAMIZIN ELİNDE OLMAYAN İMKANSIZLIKLARDAN DOLAYI DOĞACAK İPTAL VE GECİKMELERDEN BZC TUR SORUMLU DEĞİLDİR.TURU İPTAL VEYA TEHİR ETME VEYA YOLCUNUN RİZASINI ALARAK BAŞKA BİR TUR İLE BİRLEŞTİRME HAKKINA SAHİPTİR.

 

NOT: Turumuzda minimum 30 Kişi katılım şartı bulunmaktadır.Yetersiz katılımdan dolayı turun iptal edilmesi halinde son bildirim tarihi tur kalkış tarihinden 2 hafta öncesidir.

 

NOT: Tura katılan Reşit olmayan kişilerin kaldığı yerdeki sorumlu kişi Tur Rehberi olup  Tur Rehberi ve konaklama tesislerinin iletişim bilgileri, Tur başlangıç tarihinden 48 saat önce tüketicinin e-posta adresine gönderilecektir.

 

İPTAL/İADE SİGORTA İÇERİK

VİZE BİLGİLENDİRME:Vize ile ilgili bilgi için en az 2 ay öncesinden vize departmanımıza teslim etmeniz gerekmektedir.Vizenin acente tarafından alınacak olması halinde ve vize için gerekli evrakların teslim zamanının tüketiciye bildirilmesi şartıyla tüketici tarafından zamanında teslim etmeyen evraklar nedeniyle vizenin alınmamasından doğan zararlardan seyahat acentesi sorumlu tutulmaz.Evrakları eksiksiz ve süresinde veren seyahat acentesi vizenin verilmemesinden dolayı sorumlu tutulmaz.

 

Oteller:Programda belirtilen tüm otel isimler V.B olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez.

 

 

 

 

 

 

 


DAHİL OLANLAR

 

DAHİL OLMAYANLAR

• Bzctur otobüsleri ile ulaşım

·         3* otellerde 8 gece oda kahvaltı konaklama,

·         Programda belirtilen tüm şehirlerarası transferler, 

·         Belgrad, Budapeşte, Prag, Viyana, Novi Sad, Sofya panoramik şehir turları, 

·         Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri,

 

 

·         Vize Ücreti, 

·         Seyahat sağlık ve vize sigortası, 

·         Yurtdışı Çıkış Harcı, 

·         Tüm otel ekstraları,  

·         Ekstra Turlar, 

·         Şöfor, sınır geciş, vb hizmet ve lokal servis tipleri

FİYATLAR

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
29.06.20233* Veya 4* Oda Kahvaltı Konaklama399,00 €719,00 € 399,00 €0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 12 Yaş 399,00 €
-Taksitler »
17.07.20233* Veya 4* Oda Kahvaltı Konaklama499,00 €899,00 € 499,00 €0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 12 Yaş 499,00 €
-Taksitler »
14.08.20233* Veya 4* Oda Kahvaltı Konaklama499,00 €899,00 € 499,00 €0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 12 Yaş 499,00 €
-Taksitler »
11.09.20233* Veya 4* Oda Kahvaltı Konaklama499,00 €899,00 € 499,00 €0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 12 Yaş 499,00 €
-Taksitler »

Hareket Tarihi ve Saatleri

29 Haziran • 17 Temmuz • 14 Ağustos • 11 Eylül

TUR NOTLARI

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz


Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

0850 302 83 19

Benzer Turlar
DOYA DOYA İTALYA TURU
DOYA DOYA İTALYA TURU
9 GECE 10 GÜN LÜX OTOBÜS İLE
05.06.2023
389.00 EUR
OTOBÜSLÜ ORTA AVRUPA TURU
OTOBÜSLÜ ORTA AVRUPA TURU
10 GECE 11 GÜN
29.06.2023
399.00 EUR
SELANİK & YANYA & VOLOS TURU
SELANİK & YANYA & VOLOS TURU
Selanik(1) - Yanya(2) - Parga - Volos(1) Turu
18.07.2023
250.00 EUR