AVRUPA'NIN ROMANTİK YOLU VE KÖYLERİ
6 GECE 7 GÜN | 6 GECE

Arkadaşlarınızla Paylaşın

En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
 

ROMANTİK YOLUN İZİNDE MASAL KÖYLERDEN ALP GÖLLERİNE

ÇEKYA & ALMANYA & FRANSA & AVUSTURYA

PRAG (1) Loket & Karlovy Vary NÜRNBERG (1) (Romantik Yol; Rothenburg & Heidelberg & Baden Baden) & STRASBURG (2) (Masal Köyler; Colmar & Riquewihr & Ribeauville) Stuttgart & MÜNİH (1) (Alp kasabaları ve gölleri; Salzburg & Wolfgangsee & Hallstatt) VİYANA (1)

PEGASUS HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERLERİ İLE 6 GECE 7 GÜN

 

1.GÜN İSTANBUL - PRAG

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali acente kontuarı önünde siz değerli konuklarımızla uçuştan 3 saat önce buluşma. Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından Pegasus Havayollarının PC301 tarifeli seferi ile 12.35’de Prag’a hareket. Yerel saat ile 13.20’de varışın ardından özel otobüsümüz ile Prag şehir turu içinde alandan hareket ediyoruz. Prag şehir turumuzda Cumhurbaşkanlığı Sarayı, yapımının 600 yıl sürdüğü neo-gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barındıran St.Vitüs Katedrali, Franz Kafka’nın evi, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde gotik tarzda 30 Aziz Heykeli ve Prag manzaraları ile meşhur Charles Köprüsü, eski şehir meydanı, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12 Havari bulunan tarihi Astronomik saat kulesi ve TYN Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası serbest zaman. Otelinize transfer. Akşam rehberiniz tarafından düzenlenecek Ekstra Ortaçağ eğlencesi ve yemeği. Bu turumuzda 600 yıllık bir handa yer alan ortaçağ restoranında, ortaçağ dönemine ait kıyafetler giymiş müzisyenler, dansçılar ve aktörlerin muhteşem şovlarını izlerken aynı zamanda Çek mutfağının yerel tatlarını deneyerek Çeklerin meşhur içeceklerini ve ev yapımı yemeklerinden tatma fırsatı yakalayacaksınız. Gecenin sonunda otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

Ekstra Ortaçağ eğlencesi ve yemeği: 65 Euro (Kişi Başı) (Ulaşım, rehberlik, 3 çeşit yemek, sınırlı içecek dahildir)

 

2.GÜN PRAG – KARLOVY VARY - NÜRNBERG

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Nürnberg’e transfer. Yol üstü Ekstra Loket - Karlovy turu. Bu turumuzda Batı Bohemia Karlovy Vary bölgesinin en önemli turistik noktalarından biri olan Loket Kasabasını ziyaret edeceğiz. Gotik mimarinin en güzel örneklerinden biri olan Loket kalesi ve şehrini panoramik olarak göreceğiz. Ayrıca James Bond köyü olarak da bilinen Loket kasabası ünlü Casino Royal filminin bazı sahnelerinin çekildiği meşhur bir kasabadır. Loket gezimizin ardından 15 km sonra Çek Cumhuriyeti'nin kaplıcalarıyla ünlü şehri Karlovy Vary yolculuğumuza rehberinizin keyifli anlatımlarıyla devam ediyoruz. Kentte sıcaklıkları 30-72 C arasında değişen 12 termal kaynak bulunmaktadır. Atatürk’ün 1918’de kaldığı oteli, Dovorak`ın, Mozart`ın, Göthe`nin, Beethoven`ın, Puşkin`in evlerini görecek,12 farklı termal suyun çıktığı içmece termal galerilerini ziyaret edeceğiz. Ayrıca kristal, porselen, granit, kehribar taşlarının, diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının ve kozmetik üzerine meşhur çek kremlerinin satıldığı turistik fabrika satış mağazalarından alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız. İçilebilir termal özelliği olan doğa harikası Karlovy Vary’de birbirinden şifalı ürünlerin, kremlerin satıldığı mağazaları rehberiniz eşliğinde gezebilirsiniz.Karlovy Vary turumuz sonrası Nürnberg’e transfer. Pegnitz nehri üzerine kurulmuş Nürnberg, Almanya'nın en büyük şehirleri arasında olup, günümüzde ortaçağ’dan kalma surlarının büyük kısmına sahip olan tek şehirdir. Surların içine dahil olan Nürnberg Kalesi, tarihsel ve mimari açıdan Avrupa'nın en önemli tahkimatlarından biridir. Şehir turumuz sırasında Imperial Castle of Nüremberg, St. Lorenz kilisesi, Hauptmarkt Meydanı, Henkersteg (Cellat Köprüsü), Albrecht Dürer Haus görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası serbest zaman ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Ekstra Loket - Karlovy Vary turu: 40 Euro (Kişi Başı) (Ulaşım, rehberlik, şehir turu dahildir)

 

3.GÜN NÜRNBERG-(ROMANTİK YOL)ROTHENBURG & HEİDELBERG & BADEN BADEN - STRASBOURG

Sabah kahvaltısı ardından Strasbourg’a hareket.Yol üstü ekstra Romantik Yol (Rothenburg&Heildelberg&BadenBaden ) turu. Almanya’nın Dünyaca ünlü turistik rotalarından biri olan Romantik yol rotasının başkenti olarak kabul edilen Masal şehir Rothenburg’a transfer. Kendinizi adeta bir ortaçağ masalında hissedeceğiz bu şehirde rengarenk masalsı evleri, pencerelerden sarkan çeşit çeşit çiçekleri, tarihi kafeleriyle, şirin dükkanlarıyla kendinizi bir masalın içinde hissederek unutulmaz anlar yaşayacağınıza eminiz. Rothenburg, çeşitli filmlere, özellikle fantastik yapımlarda yer aldı. 1940 yılı yapımı Walt Disney filmi Pinokyo, Rothenburg için ilham kaynağı oldu. Yürüyerek yapacağımız şehir turumuz sonrası serbest zaman. Rehberinizin bilgilendireceği saatte Heidelberg’e transfer. Heidelberg, 1386'da kurulup Almanya'nın en eski üniversitesi olma vasfını taşıyan Heidelberg Üniversitesi, şehri ikiye bölen Neckar Nehri ve sarayı ile birlikte adeta bir tablo güzelliğindedir. Şehir aynı zamanda Almanya'nın en romantik kenti (Wege der Romantik) diye de anılmaktadır. Turumuz sonrası yine Almanya’nın dünyaca ünlü kaplıca şehri Baden – Baden’e transfer. Baden – Baden 18. ve 19. yüzyıllarda Avrupa hamam kültürünün yükselişine dair mimari tanıklığı ile "Avrupa'nın Büyük Kaplıca Şehirleri" adı altında ulusötesi UNESCO Dünya Mirası alanının bir parçası oldu. Şehir turu sonrası Avrupa’nın başkenti ünvanıyla meşhur Alsace bölgesinin en önemli şehri Strasbourg’a transfer. Strasbourg, 1988 yılında UNESCO Dünya mirasları listesine dahil edilmiş, Avrupa Konseyi, Avrupa Parlamentosu ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine ev sahipliği yapmaktadır. Bu sebeple Avrupa Birliği'nin Brüksel'den sonraki 2. önemli kentidir. Dünyada Cenevre ve New York'un yanı sıra, başkent olmadan uluslararası kurumlara ev sahipliği yapan üç kentten biridir. Fransız Milli marşı “La Marseillaise”in yazıldığı yer olmasıyla tarihi bir öneme sahip olan Strasburg, Alsace Kültürüyle Fransız mimarisinin harmanlandığı bir şehir olarak karşımıza çıkıyor. 1874 yılına kadar dünyanın en yüksek yapısı olma ünvanına sahip Notre-Dame de Strasburg Katedrali, Rohan Sarayı, Kleber Meydanı ve geleneksel Alsace Evleriyle süslenmiş Petit France bölgesini gezeceğiz. Turumuz sonrası otelimizde transfer. Geceleme otelimizde.

Ekstra Romantik Yol Rothenburg & Heildelberg & BadenBaden Turu : 90 Euro (Kişi Başı) (Ulaşım, rehberlik, şehir turu dahildir)

 

4.GÜN STRASBOURG–(MASAL KÖYLER) COLMAR & RİQUEWİHR & RİBEAUVİLLE - STRASBOURG

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimizle ekstra Masal Köyler Colmar & Riquewihr & Ribeauville  turumuzu yapacağız. Bu turumuzda ilk olarak masal şehir Colmar kentine gidiyoruz. Colmar’a varışımızda Eski Gümrük Binası, Pfister evi ve Ren nehri etrafındaki rengarenk evler ile şehrin en ünlü bölgesi Petite Venise (Küçük Venedik) göreceğiz. Ren nehri ve kanallarının çevrelediği eşsiz ortamda hem damak zevkinize göre birçok lezzetli yiyecekler hem de birçok hediyelik eşya alma imkânı bulacaksınız. Turumuzun ikinci durağı ise, Alsace bölgesinin üzüm bağları ile çevrili, çiçekli balkonları, kendine has sıra sıra dükkanları, araba girmeyen parke döşeli yolları, 2. Dünya savaşından bir şekilde yara almadan kurtulmuş binaları ve şirin kafeleri ile ünlü; içinde şehrin hikayesini belgeleri ile günümüze taşıyan Dolder Müzesinin de yer aldığı kulesi ile Grimm masallarını aratmayan Riquewihr olacaktır. Riquewihr ‘de gerçekleştireceğimiz gezinin ardından, “Ahşabın dile geldiği köy” olarak bilinen, tarihi çeşmeleri, kuleleri ve orta çağ dönemi yapılarıyla ünlü Ribeauville ‘de gerçekleştireceğimiz gezi ile turumuzu tamamlıyoruz. Tur sonrası Zürih ‘e hareket ediyoruz. Zürih ‘de gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda Fraumünster Kilisesi, Grossmunster Kilisesi, İsviçre Ulusal Müzesi, Opera Binası, Zürih Gölü, Saat Kulesi, Eski Lonca Evleri, Zurich Altstadt (Eski Şehir) ve dünyaca ünlü mağazalarla çevrelenmiş hareketli ve renkli bir havası olan Bahnhofstrasse Caddesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrasında otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

Ekstra Masal Köyler Colmar & Riquewihr & Ribeauville turu : 90 Euro (Kişi Başı) (Ulaşım, rehberlik, şehir turu dahildir)

 

5.GÜN STRASBOURG – STUTTGART – MÜNİH

Sabah kahvaltısının ardından Münih’e transfer. Yol üstü ekstra Stuttgart turu. Bu turumuzda Almanya Baden – Württemberg eyaletinin başkenti olan Stuttgartta Saray Meydanı (Schlossplatz) ve Kral Caddesi (Konigstrasse) ve birçok tarihi yapı göreceğimiz yerler arasındadır. Stuttgart Dünyaca ünlü şirketlerden Mercedes-Benz, Porsche,  Bosch gibi firmaların genel merkezlerinin ve müzelerinin olduğu önemli bir şehirdir. Dileyen misafirlerimize önerimiz serbest zamanda Mercedes müzesini ziyaret ederek müthiş bir deneyim yaşayabilir ve kaliteli hediyelik eşyaları satın alabilirler. Stuttgart turumuzdan sonra Almanya’nın Bavyera eyaletinin başkenti Münih’e transfer. Münih’e varışımızın ardından şehir turumuzda görülecek yerler arasında 1488 yılında inşa edilen Avrupadaki en görkemli gotik yapılardan biri olan Frauenkirche, Tuz Pazarı, Bavyera Opera Binası, Ulusal Tiyatro Binası, Marienplatz görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası rehberinizin anlatımlarıyla serbest zaman. Turumuz sonrası otelimizde transfer. Geceleme otelimizde.

Ekstra Stuttgart turu : 40 Euro (Kişi Başı) (Ulaşım, rehberlik, şehir turu dahildir)

 

6.GÜN MÜNİH - SALZBURG & WOLFGANGSEE & HALLSTATT - VİYANA

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından yol üstünde Ekstra Salzburg & Wolfgangsee & Hallstatt gölü turu. Salzburg, Mozart'ın doğup büyüdüğü şehir, Alp dağlarının eteklerinde yer alan doğası ve tarihiyle dört mevsim turistlerin ilgi noktası olmuştur. Salzburg’da gerçekleştireceğimiz şehir turu esnasında Old Town, Mozart'ın Evi, Salzburg Müzesi, Festung Hohensalzburg Kalesi, Salzburg Katedrali, Mirabell Sarayı, Doğa Tarihi ve Teknoloji Müzesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Vereceğimiz serbest zaman esnasında 1700 yılında açılmış ve birçok sanat, tarih adamını misafirlik eden Café Tomaselli’de kahvelerinizi yudumlama şansı yakalayacaksınız. Salzburg şehir turumuz sonrası müthiş doğa manzaraları eşliğinde önce Wolfgangsee gölünü ve Wolfgang kasabasını görüyoruz. Daha sonra Hallstatt’a hareket. Hallstatt, Avusturya'da bir bölge olan Salzkammergut'da eşsiz doğası ve Alplere sırtını yasladığı manzarası ile Avusturya Alpleri’nin en romantik bölgesi olarakta adlandırılmaktadır. Avusturya’nın en önemli Alp göllerinden ve Dünya’daki en eski tuz madeninin bulunduğu Hallstatt, UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer almaktadır. Adeta cennetten bir köşe olarak adlandırılan kasabada hediyelik eşya, turkuaz rengi göl kısıyında keyifli Alpler resmini seyrederken kahvenizi yudumlama fırsatı yakalayacaksınız. Müthiş doğa manzalarına tanıklık edeceğimiz bu harika kasabada rehberinizin anlatımlarıyla serbest zaman. Hallstatt turumuz sonrası Viyana’ya hareket, varışımızın ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

Ekstra Salzburg & Wolfgangsee & Hallstatt gölü turu : 90 Euro (Kişi Başı) (Ulaşım, rehberlik, şehir turu dahildir)

 

7.GÜN VİYANA - İSTANBUL

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Viyana panoramik şehir turu. Viyana şehir turunda görülecek yerler arasında; Hundertwasser House, Opera Binası, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Hofburg Sarayı ve Müzeler bölgesi bulunmaktadır. Turumuzu takiben rehberinizin anlatımlarıyla serbest zaman. 14.00’da Viyana Havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve uçuş işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları tarifeli seferi PC904 seferi ile 17.55’de İstanbul’a hareket. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından lokal saat ile İstanbul’a 21.10’da varış ve turumuzun sonu.

 

AVANTAJLI EKSTRA TURLAR
PAKET 1
Loket - Karlovy Vary turu: 40 Euro (Kişi Başı)
Romantik Yol Rothenburg & Heildelberg & BadenBaden Turu : 90 Euro (Kişi Başı)
Masal Köyler Colmar & Riquewihr & Ribeauville turu : 90 Euro (Kişi Başı)
Stuttgart turu : 40 Euro (Kişi Başı)
Salzburg & Wolfgangsee & Hallstatt gölü turu : 90 Euro (Kişi Başı)
TOPLAM 5 TUR TOPLAMI 350 EURO’DUR. TOPLU HALDE ALINMASI DURUMUNDA İNDİRİMLE 300 EURO
OLACAKTIR.
 
PAKET 2
Ortaçağ eğlencesi ve yemeği: 65 Euro (Kişi Başı)
Loket - Karlovy Vary turu: 40 Euro (Kişi Başı)
Romantik Yol Rothenburg & Heildelberg & BadenBaden Turu : 90 Euro (Kişi Başı)
Masal Köyler Colmar & Riquewihr & Ribeauville turu : 90 Euro (Kişi Başı)
Stuttgart turu : 40 Euro (Kişi Başı)
Salzburg & Wolfgangsee & Hallstatt gölü turu : 90 Euro (Kişi Başı)
TOPLAM 6 TUR TOPLAMI 415 EURO’DUR. TOPLU HALDE ALINMASI DURUMUNDA İNDİRİMLE 350 EURO
OLACAKTIR.


DAHİL OLANLAR

 

DAHİL OLMAYANLAR

 • Pegasus Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul – Prag / Viyana - İstanbul arası uçak bileti,
 • Havalimanı vergileri,
 • 3* & 4* Otellerde kategorisinde 6 gece konaklama,
 • Sabah kahvaltıları,
 • Alan - Otel- Alan transferleri,
 • Tüm şehirlerarası transferler,
 • Prag, Nürnberg, Strasbourg, Münih, Viyana panoramik şehir turları,
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri.
 
 • Vize Ücreti,
 • Seyahat sağlık ve vize sigortası,
 • Yurtdışı Çıkış Harcı,
 • Tüm otel ekstraları, 
 • Ekstra Turlar,
 • Soför ve Rehber bahşişleri (isteğe bağlıdır),

Otel & Şehir turist vergileri, sınır geçiş ücretlerini kapsayan 10 Euro'luk zorunlu tutar rehber tarafından tur hareket etmeden önce toplanacaktır.

FİYATLAR

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
13.04.20223* & 4* Oteller399,00 €610,00 € 399,00 €0 - 2 Yaş 120,00 €
3 - 12 Yaş 399,00 €
0 - 2 Yaş 120.00 €
3 - 12 Yaş 399,00 €
Taksitler »
23.04.20223* & 4* Oteller399,00 €610,00 € 399,00 €0 - 2 Yaş 120,00 €
3 - 12 Yaş 399,00 €
0 - 2 Yaş 120.00 €
3 - 12 Yaş 399,00 €
Taksitler »
15.05.20223* & 4* Oteller399,00 €610,00 € 399,00 €0 - 2 Yaş 120,00 €
3 - 12 Yaş 399,00 €
0 - 2 Yaş 120.00 €
3 - 12 Yaş 399,00 €
Taksitler »
21.05.20223* & 4* Oteller399,00 €610,00 € 399,00 €0 - 2 Yaş 120,00 €
3 - 12 Yaş 399,00 €
0 - 2 Yaş 120.00 €
3 - 12 Yaş 399,00 €
Taksitler »
22.05.20223* & 4* Oteller399,00 €610,00 € 399,00 €0 - 2 Yaş 120,00 €
3 - 12 Yaş 399,00 €
0 - 2 Yaş 120.00 €
3 - 12 Yaş 399,00 €
Taksitler »
28.05.20223* & 4* Oteller399,00 €610,00 € 399,00 €0 - 2 Yaş 120,00 €
3 - 12 Yaş 399,00 €
0 - 2 Yaş 120.00 €
3 - 12 Yaş 399,00 €
Taksitler »
29.05.20223* & 4* Oteller399,00 €610,00 € 399,00 €0 - 2 Yaş 120,00 €
3 - 12 Yaş 399,00 €
0 - 2 Yaş 120.00 €
3 - 12 Yaş 399,00 €
Taksitler »
04.06.20223* & 4* Oteller399,00 €610,00 € 399,00 €0 - 2 Yaş 120,00 €
3 - 12 Yaş 399,00 €
0 - 2 Yaş 120.00 €
3 - 12 Yaş 399,00 €
Taksitler »
05.06.20223* & 4* Oteller429,00 €550,00 € 429,00 €0 - 2 Yaş 150,00 €
3 - 12 Yaş 429,00 €
0 - 2 Yaş 150.00 €
3 - 12 Yaş 429,00 €
Taksitler »
11.06.20223* & 4* Oteller429,00 €550,00 € 429,00 €0 - 2 Yaş 150,00 €
3 - 12 Yaş 429,00 €
0 - 2 Yaş 150.00 €
3 - 12 Yaş 429,00 €
Taksitler »
19.06.20223* & 4* Oteller429,00 €550,00 € 429,00 €0 - 2 Yaş 150,00 €
3 - 12 Yaş 429,00 €
0 - 2 Yaş 150.00 €
3 - 12 Yaş 429,00 €
Taksitler »
25.06.20223* & 4* Oteller429,00 €550,00 € 429,00 €0 - 2 Yaş 150,00 €
3 - 12 Yaş 429,00 €
0 - 2 Yaş 150.00 €
3 - 12 Yaş 429,00 €
Taksitler »
26.06.20223* & 4* Oteller429,00 €550,00 € 429,00 €0 - 2 Yaş 150,00 €
3 - 12 Yaş 429,00 €
0 - 2 Yaş 150.00 €
3 - 12 Yaş 429,00 €
Taksitler »
02.07.20223* & 4* Oteller429,00 €550,00 € 429,00 €0 - 2 Yaş 150,00 €
3 - 12 Yaş 429,00 €
0 - 2 Yaş 150.00 €
3 - 12 Yaş 429,00 €
Taksitler »
17.07.20223* & 4* Oteller429,00 €550,00 € 429,00 €0 - 2 Yaş 150,00 €
3 - 12 Yaş 429,00 €
0 - 2 Yaş 150.00 €
3 - 12 Yaş 429,00 €
Taksitler »
23.07.20223* & 4* Oteller429,00 €550,00 € 429,00 €0 - 2 Yaş 150,00 €
3 - 12 Yaş 429,00 €
0 - 2 Yaş 150.00 €
3 - 12 Yaş 429,00 €
Taksitler »
24.07.20223* & 4* Oteller429,00 €550,00 € 429,00 €0 - 2 Yaş 150,00 €
3 - 12 Yaş 429,00 €
0 - 2 Yaş 150.00 €
3 - 12 Yaş 429,00 €
Taksitler »
30.07.20223* & 4* Oteller429,00 €550,00 € 429,00 €0 - 2 Yaş 150,00 €
3 - 12 Yaş 429,00 €
0 - 2 Yaş 150.00 €
3 - 12 Yaş 429,00 €
Taksitler »
06.08.20223* & 4* Oteller429,00 €550,00 € 429,00 €0 - 2 Yaş 150,00 €
3 - 12 Yaş 429,00 €
0 - 2 Yaş 150.00 €
3 - 12 Yaş 429,00 €
Taksitler »
07.08.20223* & 4* Oteller429,00 €550,00 € 429,00 €0 - 2 Yaş 150,00 €
3 - 12 Yaş 429,00 €
0 - 2 Yaş 150.00 €
3 - 12 Yaş 429,00 €
Taksitler »
13.08.20223* & 4* Oteller429,00 €550,00 € 429,00 €0 - 2 Yaş 150,00 €
3 - 12 Yaş 429,00 €
0 - 2 Yaş 150.00 €
3 - 12 Yaş 429,00 €
Taksitler »
20.08.20223* & 4* Oteller429,00 €550,00 € 429,00 €0 - 2 Yaş 150,00 €
3 - 12 Yaş 429,00 €
0 - 2 Yaş 150.00 €
3 - 12 Yaş 429,00 €
Taksitler »
21.08.20223* & 4* Oteller429,00 €550,00 € 429,00 €0 - 2 Yaş 150,00 €
3 - 12 Yaş 429,00 €
0 - 2 Yaş 150.00 €
3 - 12 Yaş 429,00 €
Taksitler »
28.08.20223* & 4* Oteller429,00 €550,00 € 429,00 €0 - 2 Yaş 150,00 €
3 - 12 Yaş 429,00 €
0 - 2 Yaş 150.00 €
3 - 12 Yaş 429,00 €
Taksitler »
03.09.20223* & 4* Oteller429,00 €550,00 € 429,00 €0 - 2 Yaş 150,00 €
3 - 12 Yaş 429,00 €
0 - 2 Yaş 150.00 €
3 - 12 Yaş 429,00 €
Taksitler »
10.09.20223* & 4* Oteller429,00 €550,00 € 429,00 €0 - 2 Yaş 150,00 €
3 - 12 Yaş 429,00 €
0 - 2 Yaş 150.00 €
3 - 12 Yaş 429,00 €
Taksitler »
18.09.20223* & 4* Oteller429,00 €550,00 € 429,00 €0 - 2 Yaş 150,00 €
3 - 12 Yaş 429,00 €
0 - 2 Yaş 150.00 €
3 - 12 Yaş 429,00 €
Taksitler »
02.10.20223* & 4* Oteller399,00 €610,00 € 399,00 €0 - 2 Yaş 120,00 €
3 - 12 Yaş 399,00 €
0 - 2 Yaş 120.00 €
3 - 12 Yaş 399,00 €
Taksitler »
08.10.20223* & 4* Oteller399,00 €610,00 € 399,00 €0 - 2 Yaş 120,00 €
3 - 12 Yaş 399,00 €
0 - 2 Yaş 120.00 €
3 - 12 Yaş 399,00 €
Taksitler »

Hareket Tarihi ve Saatleri

13, 23 Nisan • 15, 21, 22, 28, 29 Mayıs • 04, 05, 11, 19, 25, 26 Haziran • 02, 17, 23, 24, 30 Temmuz • 06, 07, 13, 20, 21, 28 Ağustos • 03, 10, 18 Eylül • 02, 08 Ekim

TUR NOTLARI

ÖNEMLİ BİLGİLER
1 Şehir turist vergileri, sınır geçiş ücretleri, şoför servis ve yerel hizmet ücretlerini
kapsayan 10 Euro'luk zorunlu tutar rehber tarafından tur hareket etmeden önce
 
2 Bu turumuzu satın alan misafirlerimizin çok girişli Schengen vizesi olması gerekmektedir.
 
3 Sivil Havacılık kanunları (Lahey kanunları) çerçevesinde havayolları uçuş saatlerinde ve
kullanacağı havalimanında güncelleme yapabilir. Uçuş saatlerinin 48 saat önce misafirlerimiz
tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat ve
havalimanı değişiklikleri ve olası rötarlardan acentemiz sorumlu tutulamaz.
 
4 Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında
yaşanan değişikliklerden ve aksamalardan acentemiz sorumlu değildir.
 
5 Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu
kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz ve kullanılmayan bacak için iade yapılamaz.
 
6 Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek
ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg’a
düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup,
acentemiz sorumluluğunda değildir.
 
7 Rezervasyon için kişilerin isim ve soyisim, doğum tarihi, T.C. kimlik numarası ve Pasaport
numarası detaylarının seyahate çıkacağı pasaporttaki şekliyle acentemize yazılı olarak
bildirmesi gerekmektedir. Tüm rezervasyonlar, bu detaylar doğrultusunda yapıldığından olası
herhangi bir iptal yada değişiklikte karşılaşılabilecek cezai tutar kişilere yansıtılacaktır.
 
8 6 Gece 7 günlük bu turumuzun otel kategorileri 3* & 4* seçeneği bölgelere göre
şehir içi ve şehir dışı oteller olup, otellerin merkeze uzaklık mesafesi maksimum 5 -
60 km'dir.
 
9 Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen
lokasyonlardan daha uzak mesafede olabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15
gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.
 
10.Ekstra turlarda gidilen müze ve ören yerleri giriş ücretleri fiyatlara dâhil değildir.
 
11.Otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak servis
edilmektedir ve genelde kontinental olarak servis edilen kahvaltı; tereyağı, reçel (marmelat),
ekmek, çay, kahve ve meşrubattan oluşan bir menüyü kapsamaktadır. Otellerin yoğunluk
durumlarına göre grup kahvaltıları ayrı salonlarda verilebilir.
 
12.1 Kişi ve üzeri grup rezervasyonlarında ekstra paket turlarının rezervasyon esnasında
acenteden alımı zorunludur.
13.Tur boyunca araçta sıcak - soğuk içecek ve ikram bulunmamaktadır. Ancak araç içinde kaptan
ve yardımcısı tarafından satışı yapılmaktadır.
 
14.12 Yaş altı çocuk fiyatı; 2 yetişkinle aynı odada kalındığı takdirde geçerlidir. Üç kişilik odada;
3 yatak ilave yatak olup, açılır - kapanır yatak şeklindedir. Diğer 2 yatakla aynı konfora sahip
değildir.
 
15.Ekstra turlarda 0 - 4 yaş çocuk ücretsizdir. 4 - 12 yaş arası çocuk %50 indirimlidir.
 
16.3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3 kişiye tahsis
edilen yatak standart yataklardan küçüktür. İlave yataklar açılır - kapanır yataklar olduğundan
tur katılımcısı 3 kişi ve / veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve
yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.
 
17.Acentemiz gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını, içerik aynı kalmak koşuluyla
değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün
gerçekleştirilebilir.
 
18.Otel isimleri "ve benzeri" şeklinde verilmektedir. Konaklamanın yapılacağı otel bilgisi tur
hareketinden 2 - 3 gün önce verilmektedir.
 
19.Panoramik şehir turları; şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen rehber anlatımı ile araçtan
inmeden veya şehrin yapısına göre yürüyerek yapılan müze ve ören yeri girişlerinin dahil
olmadığı turlardır.
 
20.Turların, acentemiz dışında kalan sebeplerden (yolların kapalı olması, hava koşulları, yerel
otoriteler tarafından girişe ve gezilmeye izin verilmemesi, sınır geçişlerindeki yoğunluk vb..)
ötürü aynı gün ve saatte gerçekleşmemesinden acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı
yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya
olarak yapılabilir.
 
21.Ekstra tür ücretleri minimum 10 kişinin katılımı göz önünde bulundurularak belirlenmiştir. Bu
nedenle; Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları,
içerik, kullanılacak araç ve katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir
 
22.Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlıdır. Yol üzeri düzenlenen ekstra turlara katılmak
istemeyen yolcular, rehberin belirleyeceği bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş
sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun
tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
 
23.Avantajlı ekstra tur paketlerinden birini satın almış olan misafirlerimiz, içerisinden her hangi
bir tura katılmayıp (özel sebep dahilinde olsa bile) iade talebinde bulunması durumunda, tur
iadesi indirimsiz fiyat üzerinden hesaplanacak olup, rezervasyon gerektiren tekne, yemekli,
gece showları ve giriş ücreti ödenen turlarda ise iade alma hakkı bulunmayacaktır.
 
24.Panoramik şehir turları ve ülkeler arası transferler haricinde otobüs kullanım hakkı ekstra tur
satın alan misafirlerimize aittir.
 
25.Yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat
bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek
misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını
yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya
Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda
sorumluluk yolcuya aittir.
 
26.Acentemiz, konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup, vizenin
herhangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi gibi durumlar dâhilinde hiçbir
sorumluluğu olmayıp tazminat hakkı doğurmamaktadır. İptal durumunda zaman fark
etmeksizin vize ve sigorta ücretleri iade edilmemektedir.

 

27.Vizenin en çok konaklama yapılan ülkenin konsolosluğundan alınması gerekmektedir. Aksi
halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından acentemiz kesinlikle sorumlu
değildir.
 
28.Ziyaret edilecek ülkeye sorunsuz giriş yapılabilmesi için vize alınan pasaportun veya çıkış
yapılacak olan pasaportun yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribatlara uğramamış
olması gerekmektedir. Aksi takdirde pasaport polisinin sizi ülkeye almama hakkı mevcuttur ve
bundan acentemiz sorumlu değildir.
 
29.Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen
eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz, aksi taktirde kaybolan eşyalardan acentemiz ya
da diğer servis sağlayıcılar (yerel acente, otel, otobüs firması vb.) sorumlu değildir.
 
30.Reşit olmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile tura katılmadığı
durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin
yanında bulundurması zorunludur.
 
31 Acentemiz, misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği
yapma hakkına sahiptir.  Yeterli sayıda katılım sağlanmayan programlarda turu
önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Acentemizde saklıdır. Turun iptali
durumunda Acentemiz iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan
tazminat hakkı yoktur.
 
32 Acentemiz, gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş
sayılır.

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz


Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

0850 302 83 19

Benzer Turlar
YILBAŞI KLASİK YUNANİSTAN TURU
YILBAŞI KLASİK YUNANİSTAN TURU
YILBAŞI TURU 4 GECE 5 GÜN
29.12.2021
139.00 EUR
KLASIK YUNANİSTAN TURU
KLASIK YUNANİSTAN TURU
Selanik(1) - Atina(2) - Gümülcine(1)
11.01.2022
139.00 EUR
BULGARİSTAN BANSKO TURU 4 GECE
22.01.2022
159.00 EUR
PRAG TURU 3 GECE PEGASUS HAVA YOLLARI
PRAG TURU 3 GECE PEGASUS HAVA YOLLARI
PRAG TURU 3 GECE PEGASUS HAVA YOLLARI İLE
25.01.2022
199.00 EUR
ORTA AVRUPA 7 GECE PEGASUS HAVA YOLLARI
ORTA AVRUPA 7 GECE PEGASUS HAVA YOLLARI
Pegasus Hava Yolları ile 7 GECE
02.04.2022
329.00 EUR
AVRUPA'NIN ROMANTİK YOLU VE KÖYLERİ
AVRUPA'NIN ROMANTİK YOLU VE KÖYLERİ
ÇEKYA & ALMANYA & FRANSA & AVUSTURYA
13.04.2022
399.00 EUR
OTOBÜSLÜ ORTA AVRUPA TURU
OTOBÜSLÜ ORTA AVRUPA TURU
10 GECE 11 GÜN
21.05.2022
399.00 EUR