KARADENİZ VE BATUM TURU
2 Gece Ordu - 1 Gece Trabzon - 2 Gece Rize - 1 Gece Artvin | 4* veya 5* Otellerde

Arkadaşlarınızla Paylaşın

TUR GENEL TANIMI

6 Gece 7 Gün
Samsun - Ordu - Amasya - Trabzon - Maçka - Rize - Ayder - Batum - Artvin - Sinop

2 Gece Ordu - 1 Gece Trabzon - 2 Gece Rize - 1 Gece Artvin
4* veya 5* Otellerde
21 Nisan • 23 Haziran • 21 Temmuz • 25 Ağustos • 15 Eylül
Tur Programını Yazdır
Kişi Başı Fiyatı
1100.00 TL
2 Gece Ordu - 1 Gece Trabzon - 2 Gece Rize - 1 Gece Artvin
Sosyal Medyada Paylaşın...
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
 

   KARADENİZ - BATUM

 

 

      TURU 

 

ONLİNE SATIN AL ERKEN REZERVASYONDAN YARARLAN

1399 TL Yerine 1100 TL Şimdi Al

7 GÜN 6 GECE OTEL KONAKLAMASI

Samsun - Ordu - Amasya - Trabzon - Maçka - Rize - Ayder - Batum - Artvin - Sinop

1.Gün

18:00 Bakırköy İncirli Alfemo Önü

18:30 Mecidiyeköy Teknosa Önü

19:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi

20:00 Gebze Center

22:00 İzmit Halk Evi karşısı

2-GÜN.: Yolda alacağımız Kahvaltı sonrası Amasya’ya varış,Amasya Kalesi ve Kaya Mezarlarını tarihi köprüler,Amasya evleri ve hazarenler konağı Sultan II. Bayezid adına 1485 yılında yapılan içinde camii, medrese, Gökmedrese (1267).Çelebi Mehmed Medresesi (1415) Merzifon.Büyük Ağa Medresesi (1488).Küçük Ağa Medresesi (1463- 1464).Hakala Yolpınar Köyü Kasım Bey Medresesi (1463- 1464.).imaret türbe, şadırvan ve çeşme bulunan Sultan II. Bayezid Külliyesini. Burma Minareli Camii ve Şehzadeler Parkı, Fethiye Camii (Bizans- Danişmend 11. Gümüşlü Camii (1326).Saraçhane Camii (1372)Çilehane Camii (1413) Amasya Müzesini ziyaret ve Ferhat su kanalı Ardından, Samsun’a hareket 1 saat sonra Samsun’a varış. öğle yemeğimiz için pidecimize gidiyoruz. Atatürk’ün Evi Atatürk heykeli, arkeoloji müzesi Onur ve İlk Adım Anıtını geziyoruz. İlk Adım Anıtında Fotoğraflarımızı çektikten sonra, Bandırma Vapurunu ziyaret ediyoruz. Bandırma vapuru gezileri sonrasında.Otelimize hareket Akşam yemeği konaklama.. SAMSUN VEYA ORDU 

3.GÜN:: Otelimizde alacağımız Kahvaltı sonrası. Giresun’a hareket Giresun fındık alış verişi ve ardından. Akçaabat’a hareket. Heyelan sonucunda oluşan SERA GÖLÜ gezisi ve göl kenarında çaylarımızı yudumladıktan sonra, Akçaabat’ta vereceğimiz öğle yemeği molası (Meşhur Akçaabat Köftesi ve Laz böreği) sonrası, Rönesans zamanında yapılmış, 1572 yılında camiye çevrilen, 1964 tarihinde müzeye çevrilmiş Pontus Devletinin önemli eserlerinden biri olan Ayasofya Müzesini geziyoruz. Trabzon merkezde küçük bir gezinti yapıyoruz bu gezintide Trabzon’a has olan Telkari Sanatının örneklerini görebileceğimiz ve satın alabileceğimiz Telkari Atölyesi ve Mağazası gezintinin ardından (Sümela manastırı tadılatta olup açılırsa gezilecektir).1300m yükseklikte yükseklikte bulunan Sümela Manastır’ının bulunduğu Maçka ve Altındere Vadisine gidiyoruz. Burada Daha sonra 2000 metrelik bir yolu minibüslerle, Sümela Manastırı’na ulaşıyoruz. (M.S. 4.yy'da Atina'dan gelen iki keşiş tarafından temelleri atılan manastır deniz seviyesinden 1300m yükseklikte Kara Dağ’ın yalçın yamacına inşa edilmiştir. Tarihi değeri, ihtişamlı mimarisi. Ana kaya kilisesi, öğrenci odaları, misafirhaneler, ayazma ve eşsiz fresklerin görüleceği ziyaretimizin) ardından vadiden ayrılarak ZiganaHamsiköy’e varıyoruz ve gezimiz sonrası otelimizde akşam yemeği ve konaklama.TRABZON MAÇKA 

4.GÜN:: Sabah Otelimizde alacağımız Kahvaltı sonrası . Soğuksu Mevkiine doğru yola çıkıyoruz, burada bizi bir 20.yy şaheseri olan Atatürk Köşkü karşılıyor.Ulu Önder bu köşkü 1924 ve 1930 yıllarında iki kez ziyaret etmiş, 1937 yılında burada kalarak vasiyetinin bir kısmını da bu köşkte yazmıştır. Köşk’ün mimarisi ve bahçesi sizleri büyüleyecektir. Köşk ziyareti sonrası. Trabzon da serbest zaman alış veriş imkanı. Sürmeneye hareket. Sürmenede Memiş Ağa Konağı’nı geziyoruz. Türk ve Rum mimarisinin ortak emeğini gördükten sonra, Sürmene de Sürmene Bıçağı hakkında bilgilendikten ve BIÇAK alış veriş için mola veriyoruz ardından. Sürmenede Memiş Ağa Konağı’nı geziyoruz. Türk ve Rum mimarisinin ortak emeğini gördükten sonra, sonra,Of üzerinden Çaykaraya varış ve ardından Uzungöl’e hareket ve Uzungöl’e varış. Öğle yemeğimizi alıyoruz,(Yöreye has Kuru fasulye veya alabalık enüsu alarak yemeğimizi yiyoruz.Yemek sonrası Uzungöl’ü seyredip fotoğraflıyoruz Uzungöl’de gezimize minibüslerimize binerek devam ediyoruz. İlk olarak Karaster – Lustra – Yaylaönü Yaylalarını görmek üzere yola çıkıyoruz. Karaster–Lustra-Yayla önünde vereceğimiz molalarda fotoğraflar çekebiliriz. Sonra Uzungöl’e geri dönüyoruz., Rize’yehareket Çay fabrikası, botanik bahçesi, Ziraat Çay Enstitüsü ziyaretlerimizi yapıyoruz. Burada dünyanın en lezzetli çaylarını içtikten sonra ve dileyenler Çay satın aldıktan sonra otelimize yerleşme akşam yemeği konaklama. 

5.GÜN: : Otelimizde alacağımız Kahvaltı sonrası, Klaskur Vadisi’ne GİDİYORUZ. Buradan farklı yaşam alanlarını içinde barındıran ve doğal güzelliğini korumuş ekosistemi göreceğiz. Gürcistan sınırına yakın olan Borçka’ya ulaşıyoruz. Sınır belirlenmeden önce 18 köyden oluşan, sınır bölündükten sonra ise 6 köyden oluşan Artvin'in ilçesi Borçka'dan minibüslerimizle Karagöl’e gidiyoruz. Denizden yüksekliği 1500 metrede bulunan ve 19.yy da bir heyelan sonucu Klaskur Deresinin önünün kapanmasıyla oluşmuş bir doğa harikası Karagöl’de göl kenarında çayımızı içtikten sonra Karagöl etrafında kısa yürüyüş yaparak bol temiz hava alıyoruz ve bölgeyi gezdikten sonra otobüsümüze geri dönüp Karadeniz’in ilginç şehri Artvin’e ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizi Kafkasör yaylasında Artvin’e has etlerden oluşan yemeğimizi alıyoruz ve yemek sonrası, Artvin şehir merkezindeki Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’E ait Dünyadaki en büyük heykeli panoramik olarak gördükten sonra, Boğa güreşlerinin yapıldığı, Kafkasör yalasında serbest zaman veriyoruz ve Dünya’nın en büyük baraj’ı olan DERİNER baraj’ını gördükten sonra otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama Akşam yemeği konaklama.

6.GÜN: :Otelimizde alacağımız Kahvaltı sonrası hareket Hopa güzergâhından Sarp sınır kapısına varıyoruz.1 Saat süren gümrük işlemlerinin ardından,112 hektar alana kurulu eski Sovyetler Birliğinin en büyük Sınır Kapısında giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Gürcistan / Acara bölgesine geçiyoruz. Hz. İsa’nın On iki Havarisinden biri olan St. Mathias`ın mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio – Apsaros, Batum şehir merkezine doğru devam ederken Bayburt'tan doğup Batum sınırlarına kadar uzanıp, kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri'ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü'nü göreceğiz. Dünya'nın el ile hazırlanmış ikinci büyük bahçesi olan tropik bitkileri ile ünlü Batum Botanik Bahçesini gezip göreceğiz. Birbirinden farklı bitki örtüsünün yer aldığı bu büyük bahçede fotoğraf molamızın ardından kısa bir dinlenme ve gezimiz sonrasında şehir merkezine dönerek Öğle yemeğimizi.(Yöresel yemekleri olan Ğaçapuri yiyoruz veya Türk yemeklerin oluşan öğle yemeğimizi yiyoruz). Ardından, Tarihi Meryem Ana Katedral Kilisesi'ni, Ali ve Nino Heykeli gezileri Tarihi Orta Camii, Rus Ortodoks Kilisesi, Ermeni Ortodoks Kilisesi, Poseidon Anıtı, Pizza Meydanı, Tiyatro Binasını, Medea Heykeli'ni, Alfabe Kulesi, Batum Limanı'nı ve yeni oluşturulan yüzüyle Avrupa meydanını göreceğiz. Batum Bulvarı'nda gezinti yaptıktan sonra alışveriş için serbest zaman vereceğiz, sonrası Sarp Sınır Kapısına hareket ediyoruz. 1 Saat süren gümrük işlemlerinin ardından.Otelimizde RİZE ÇAYELİ
NOT: Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği TC vatandaşları Batum' a üzerinde TC kimlik numarası bulunan nüfuz cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet vs.) geçiş yapılamamaktadır. Ailesi ile birlikte ( Anne ve Babanın Aynı Anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM'A geçişleri için, velilerinden noter onaylı muvaffakatname almaları zorunludur. 

7. GÜN: :Otelimizde alacağımız Kahvaltı sonrası . Ayder Yaylasına hareket edip,Yaylada serbest zaman verip çevrede yapacağımız tulum eşliğinde horon oynayarak ve Dünyanın engüzel şelalelerinden olan GELİN TÜLÜ şelalesini görüp fotoğraflıyoruz.serbest zaman esnasında yürüyüş,foto safarinin yapabılırız. Sonrası , Çinçiva Kahvesinde mola (Şenyuva) ardından Zil kale turu() ardından Çamlıhemşin’e hareket, Fırtına Vadi boyunca, Tarihi konaklar,taş Kemer Köprüler gördükten sonra yeşil’in her tonunu bulunduran fırtına vadisinde öğle yemeğimizi alıyoruz (yöresel lezzetler Muhlama, Laz Böreği, Kara Lahana Sarması, Kırmızı Benekli Alabalığının) öğle yemeğimizi yedikten sonra (Dileyen misafirlerimize rafting.EXTRA.50.TL).Pazar,Ardeşen ilçelerinden geçerek.. Rize bezi atölyelerinin bulunduğu ve dünyada meşhur ketenden yapılmış olan Rize bezi alış verişi sonrası, Otelimize hareket ediyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde Ordu’ya hareket . Ordu Boztepe’ye Teleferik’le çıkıyoruz. (EXTRA).Ordu’yu yüksekten seyrettikten sonra. otelimize yerleşme akşam yemeği konaklama. 

8.GÜN::Otelimizde alacağımız. Kahvaltı sonrası. Ünye’ye hareket. Ünye gezisinde verilen yeterli serbest zaman molası ardından.Öğle yemeği Terme pidesi yiyoruz.Ardından Terme’ye devam ediyoruz. Terme’de pirinç alış verişi sonrası,Çarşambada Yeşil ırmak üzerinden geçerek samsun merkeze geliyoruz burada, Kadın Savaşçılar Topluluğu olarak bilinen Amazon’ları temsil eden Amazon Heykeli’ini görüyoruz. Serbest vakitte dileyen misafirlerimiz teleferikle (ekstra) Amissos Tepesi’ne çıkıp, buradaki tumülüs’leri gördükten sonra. Ülkemizin kuzeydeki ili Sinop’u geziyoruz. Küçük ve şirin bir il olan Sinop’ta ülkemizin tek fiyordu, yemyeşil ormanı, denizin bir nehir gibi kara içine girdiği Hamsilos Koyu, Akliman gezip SİNOP’TA öğle yemeği yiyoruz Deniz yemekleri veya Sinop mantısı yiyoruz yemek sonrası. Liman ve romanlara, türkülere konu olmuş Tarihi Hapishaneyi ve, Maket Gemi Yapım Atölyelerini geziyoruz ve maket gemi alıyoruzArdından .Sinop gezimizi tamamladıktan sonra bölgeden ayrılıyoruz. önce İzmite daha sonra İstanbul'a hareket.

Başka bir bzctur gezilerinde görüşmek dileğiyle

NOT: REHBERİMİZ GEZİLECEK YERLER AYNI KALMAK ŞARTI İLE GÜNÜNDE ve SAAT'İNDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINA SAHIPTIR .REZERVASYON HALİNDE KABUL EDİLMİŞ SAYILIR

 

 


DAHİL OLANLAR

 

DAHİL OLMAYANLAR

*4 - 5 * ve Yayla Butik Otellerde Yarım Pansiyon Konaklama
*6 gece otel konaklaması, 6 akşam yemeği, 6 kahvaltı)
* Çevre gezileri
* Rehberlik hizmeti.
* Minibüs transferleri.
* Ören yeri girişleri.
* Türsab Seyahat sigortası

 

 

* Yollarda alınan yiyecek içecekler,
* Otellerdeki içecekler,
* Öğle yemekleri,
* Batum milli parkları ve Müze girişleri.
* Türkiye müzeleri
* Batum girişi ve Batum Teleferik ve 
* Ordu – Samsun ve Batum Teleferik ücreti,
* İstek doğrultusunda Güvence Sigorta Bedeli 35.-TL (TUR İPTALİ DURUMUNDA ÜCRET İADESİ İÇİN

 

FİYATLAR

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
21.04.2019 4/5* OTELLER1100.00 TL1750.00 TL 1100.00 TL--Taksitler »
23.06.2019 4/5* OTELLER1250.00 TL1850.00 TL 1250.00 TL--Taksitler »
21.07.2019 4/5* OTELLER1250.00 TL1850.00 TL 1250.00 TL--Taksitler »
25.08.2019 4/5* OTELLER1250.00 TL1850.00 TL 1250.00 TL--Taksitler »
15.09.2019 4/5* OTELLER1250.00 TL1850.00 TL 1250.00 TL--Taksitler »

Hareket Tarihi ve Saatleri

21 Nisan • 23 Haziran • 21 Temmuz • 25 Ağustos • 15 Eylül

TUR NOTLARI

  • Araçta ve Tesislerde Kaybolan eşyalardan acentamız sorumlu değildir.
  • Rehber; hava,yol ve konaklama şartlarına uygun olarak,turda ve otellerde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
  • Turlarda Müze ve Ören yeri girişleri için MÜZE KART alarak giriş ücretleri masraflarını en aza indirebilirsiniz.
  • Turlarımız talep doğrultusunda 27 veya 46 Kişilik araçlarla gerçekleştirilir.
  • Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında,turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı BZC TUR'da saklıdır. Turun iptali durumunda BZC TUR iptali bizzat bildirme durumundadır.

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz


Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

0262 323 22 22

Benzer Turlar
OYLAT KAPLICA TURU
OYLAT KAPLICA TURU
TERMAL KAPLICA TURU
21.12.2018
525.00 TL
PAMUKKALE - SALDA GÖLÜ - KUSADASI - DİDİM
15.03.2019
299.00 TL
AYVALIK-BOZCAADA-ASSOS
AYVALIK-BOZCAADA-ASSOS
2 GECE 3 GÜN 1 GECE KONAKLAMA
22.03.2019
299.00 TL
GAP TURU 4 GECE KONAKLAMA
01.04.2019
925.00 TL
UÇAKLI GAP TURU 4 GECE
UÇAKLI GAP TURU 4 GECE
ANADOLUJET İLE
02.04.2019
1350.00 TL
URLA-ALAÇATI-ÇEŞME-İZMİR TURU
05.04.2019
299.00 TL
KARADENİZ VE BATUM TURU
KARADENİZ VE BATUM TURU
6 Gece 7 Gün
21.04.2019
1100.00 TL