YILBAŞI KLASİK YUNANİSTAN TURU
4 GECE 5 GÜN | SELANİK(1)-ATİNA(2)-GÜMÜLCİNE(1)

Arkadaşlarınızla Paylaşın

TUR GENEL TANIMI

YILBAŞI TURU 4 GECE 5 GÜN
SELANİK-ATİNA-KAVALA-DRAMA-METEORA-GÜMÜLCİNE

4 GECE 5 GÜN
SELANİK(1)-ATİNA(2)-GÜMÜLCİNE(1)
29 Aralık
Tur Programını Yazdır
Kişi Başı Fiyatı
139.00
4 GECE 5 GÜN
Sosyal Medyada Paylaşın...
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
 

 

YILBAŞI

KLASIK YUNANİSTAN TURU

 

ONLİNE AL YERİNİ GARANTİLE

SELANIK(1) - ATİNA(2) - KAVALA(1)

139 € ilk 10 koltuk ile sınırlıdır

ISTANBUL - SELANIK

Siz değerli misafirlerimiz ile cumayı akşamını cumartesiye bağlayan gece saat 22:00’da Kadıköy Evlendirme Dairesi önünden 23:00 Mecidiyeköy Migros önü 00:00 Ömür Plaza önünden hareketle Tekirdağ üzerinden İpsala’ya yola çıkıyoruz.Yaklaşık 2,5 saatlik yolculuğun ardından gümrük kapısına varış. Varışımızda gümrük ve pasaport işlemlerinin tamamlanması.Sınır kapısında freeshop alışveriş imkanı ve ardından Yunanistan’a geçerek İskeçe panaromikşehir turumuza başlıyoruz. Avrupa Birliği tarafından Yunanistan’ın en iyi korunmuş şehri ünvanına sahip İskeçe şehri’ne doğru hareket ediyoruz. İskeçe’ye varışımızla  otobüs ile panoramik turumuzda Osmanlı’nın izlerinin hakim olduğu tarihi dokuyu görüyoruz. Ardından Selanik’e devam ediyoruz.. Selanik‘e varışımızı takiben yapacağımız panoramik şehir gezimizde, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar, Selanik Kalesi ve Osmanlı ve Bizans eserlerini  izleyerek, Türk Mahallesi, Ano Polis ve Yedi Kule'yi gördükten sonra Zincirli Kule'den eşsiz Selanik manzarasını seyrediyor ve bol bol fotoğraf çekiyor ve turumuza Roma döneminden kalan Galeriyos'un Zafer Tak'ını (Kamara),Rotonda (Eski Metropol Camii),Pazar Hamamı, Hamza Bey Camii, Kazancılar Camiini görerek devam ediyoruz. Yunanistan’ın en büyük Kilisesi  olan Aya Dimitros Kilisesi, Büyük İskender heykeli  ve Atatürk evini ziyaret ettikten sonra otelimize transfer ve dinlenme. Akşam dileyen misafirlerimiz ile alternatif olarak düzenlenecek olan Yunan Tavernası turuna katılabilirler. Taverna turumuz sonrasında geceleme Selanik’te otelimizde.

Taverna Turu: 50 €

2.gün

  SELANIK - ATINA

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Yunanistan’ın başkenti Atina’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde olan Meteora turumuzu gerçekleştireceğiz. Bu turumuzda, içinde 24 adet manastır bulunan Kalambaka kasabası yakınındaki kayaların tepesinde birbirinden bağımsız olarak kurulmuş bu manastırları ziyaret ederek tam bir doğa mucizesine tanık olacaksınız. Ortodoks keşişler Hristiyanlığın ilk dönemlerinde inzivaya çekilmek, Tanrı’ ya daha yakın olmak amacıyla unesco dünya mirasları listesinde de yer alan bu manastırları yapmışlardır. Bir diğer sebep ise, keşişlerin Ortodoksluğu Osmanlı egemenliğinden korumak amacıyla bu bölgeye kaçmalarıdır. Her bir manastır milyonlarca yıl önce denizin altında olan bu bölge zaman içinde suların çekilmesi ile bu devasa kayalar ortaya çıkmış ve rahipler ise kayaların en tepesindeki alanlara manastırlarını yapmışlardır. En ilginç yanı ise kuruldukları manastırların kayaların üstüne birebir oturtulmuş olmaları,üstelik o dönemde kayaların tepesine hiçbir ulaşım yolu mümkün değilken. İlk yapıldıkları dönemde yıllarca rahipler manastırlarına birbirlerini ipten yapılmış file asansörler ile yukarı çekerek ulaştıkları ancak yakın dönemde artık merdivenler ile ulaşım sağlandığı da şaşırtıcı bir gerçek. Turumuzun ardından Atina’ya varış. Varışımızın ardından şehir turumuz başlıyor. (Yol  ve hava şartlarına göre panaromik şehir turu bir sonraki günde yapılabilir) Agora, Zeus Tapınagı (Panoramik olarak), Parlemento Binası, Syntagma – Omonia Meydanları Cumhurbaşkanlığı Sarayı Başbakanlık Konutu, Tarihi Olimpiyat Stadyumu, Panepistimiou bulvarları, Ulusal Kütüphane ve Akademi üniversitesi görülecek yerler arasındadır. Panaromik şehir turunun ardından serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimiz ve özel araçlarımız eşliğinde alternatif olarak düzenlenecek olan Taverna turuna katılabilirler. Taverna turumuzda sürprizler ve şovlar eşliğinde limitli içecekli akşam yemeği dahildir. Geceleme Atina’da otelimizde. *** Yılbaşını Kutluyoruz***

Taverna Turu (Kişi Başı): 80 €             

Meteora Turu (Kişi Başı): 50 € 

  ATINA 

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından tüm gün gezi ve alışveriş imkanı için serbest zaman. Dileyen misafirlerimizle alternatif olarak, dünya tarihinin en meşhur sit alanlarından biri olan Acropolis’i geziyoruz. (Giriş ve lokal rehberlik ücreti için 45 € rehberimize ödenir). Acropolis gezisi sonrası dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek Corinth Kanalı turumuza katılabilirsiniz. Bu turumuzda Dünyanın en meşhur kanallarından biri olan Corinth kanalında gemilerin geçişini seyredeceğiz.  Akşamüstü dileyen misafirlerimiz alternatif olarakdüzenlenecek olan Atina’nın sahil semtlerini göreceğimiz Atina By Night Turu’na katılarak, Pire, Paşa Limanını, Alimos, Faliro semtlerini yakından tanıyabilirsiniz. Ardından meşhur balıkçıların olduğu pire limanında bu enfes lezzetleri tatmanız için serbest zaman. Sahil kıyısındaki tavernalarda Ouzo’nun ve yunan mezelerinin tadına vararak müthiş bir akşam geçirme fırsatınız olacak. Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

Corinth Kanalı Gezisi (Kişi Başı): 25 €

Atina by night,Pire Limanı, Paşa Limanı, Mikrolimano, Faliro, Alimos Turu(Kişi Başı): 25 €

 

    ATINA – KAVALA

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Kavala’ya hareket ediyoruz. Varışımızı takiben panoramik şehir turu. Turumuzda Kavala Kalesi, Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın evi,günümüzde otel olarak kullanılan imaret,  su kemeri ve kale içindeki eski şehir görülecek yerler arasındadır. Turumuzun sonrasında, Gümülcine’ye hareket ediyoruz ve geceleme otelimizde.

 

 KAVALA – İSTANBUL    

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Yapılacak kısa bir feribot yolculuğu sonrası muhteşem doğası ve tarihi dokusuyla sizleri hayran bırakacaktır. Turumuzun ardından Gümülcine panoramik şehir turumuzun gerçekleştireceğiz. Şehir turumuzun ardından Dedeağaç’ın panaromik olarak görülecektir ve devamında İpsala sınır kapısına hareket. Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben  Keşan – Tekirdağ - Silivri karayolu takip edilerek İstanbul’a yolculuk. Tekirdağ’da vereceğimiz yemek molasından (meşhur Tekirdağ Köftesini tatma imkanı) sonra İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul’a varışımızın ardından Bzc Tur hizmetlerinin sonu .

OTELLERİN YOĞUNLUĞUNA GÖRE DRAMA,GÜMÜLCİNE VEYA İSKEÇE'DE KONAKLANABİLİNİR.

DAHİL OLAN HİZMETLER   
 

·            ISTANBUL- SELANIK - ATINA- KAVALA-ISTANBUL ARASI ULAŞIM 

·            3* VEYA 4* OTELLERDE 4 GECE ODA KAHVALTI KONAKLAMA,

·            SELANİK(1), ATİNA(2) VE KAVALA(1)’ DA  PANORAMIK ŞEHİR TURLARI.

·            BZC TUR TURKCE REHBERLIK HİZMETLERİ.


DAHİL OLMAYAN HİZMETLER   

 

  •   ZORUNLU SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI (15 €)

·             YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI  (50 TL, Bankaya veya Sınır kapısı ofisine ödenir) 

·            VIZE UCRETI VE HIZMET BEDELI 

·            ŞOFÖR BAHŞİŞLERİ (KISI BASI  5 € ) (ISTEĞE BAĞLI)

·            ŞAHSİ HARCAMALAR,

·            MÜZE VE ÖREN YERLERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ, (ISTEGE BAGLI) 

    

 

 

 
 
 
 


DAHİL OLANLAR

 

DAHİL OLMAYANLAR

 

FİYATLAR

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
29.12.2019 3* & 4* Oteller139.00 €189.00 € 139.00 €--Taksitler »

Hareket Tarihi ve Saatleri

29 Aralık

TUR NOTLARI

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz


Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

0262 323 22 22

Benzer Turlar
ORTA AVRUPA PEGASUS HAVA YOLLARI
ORTA AVRUPA PEGASUS HAVA YOLLARI
Pegasus Hava Yolları ile
21.09.2019
329.00
ROMA TURU 3 GECE 4 GÜN
ROMA TURU 3 GECE 4 GÜN
PEGASUS HAVA YOLLARI İLE
27.09.2019
349.00
MİLANO & NİCE & MARSİLYA
MİLANO & NİCE & MARSİLYA
PEGASUS HAVA YOLLARI
02.10.2019
399.00
İTALYA TURU
İTALYA TURU
PEGASUS HAVA YOLLARI İLE
14.10.2019
449.00
ALPLERİN ETEĞİNDE ROMANTİK GÖLLER VE ORTA AVRUPA TURU
16.10.2019
299.00
SELANİK - ÜSKÜP - SOFYA
SELANİK - ÜSKÜP - SOFYA
SELANİK - ÜSKÜP - SOFYA 3 GECE
25.10.2019
99.00
KLASIK YUNANİSTAN TURU
KLASIK YUNANİSTAN TURU
Selanik(1) - Atina(2) - Gümülcine(1)
19.11.2019
129.00
YILBAŞI KLASİK YUNANİSTAN TURU
YILBAŞI KLASİK YUNANİSTAN TURU
YILBAŞI TURU 4 GECE 5 GÜN
29.12.2019
139.00